Aktualności
30.05.2012

Volvo V40 RaceCar Broń biologiczna

Zakład Heico Sportiv, występujący w roli fabrycznego tunera aut Volvo i działu skupiającego się na sportach motorowych, przygotował pierwszą, wyścigową ewolucję najmłodszego modelu marki - V40. Samochód zadebiutuje w stanie spoczynku podczas tegorocznego Auto Mobil International w Lipsku w pierwszych dniach czerwca.

Nowe V40, które zadebiutowało w marcu w Genewie, w sprzedaży pojawi się latem. Heico Sportiv obiecuje, że równolegle z wejściem auta do salonów zaproponuje pakiety modyfikacji, wywodzące się z wersji wyścigowej. Najważniejszymi elementami zestawu będą zmodyfikowane nadwozie oraz karoseria, która zostanie poszerzona i uzbrojona w ospoilerowanie. Nie zabraknie również nowych felg, układu wydechowego i przeprogramowanego ECU.

W wyścigowym V40 body kit zostanie wykonany w całości z włókien węglowych. Zgodnie z wyznawanym przez konstruktorów hasłem "Green Racing" auto zostanie wyposażone w 5-cylindrowy turbodiesel o mocy podniesionej do 300 KM i momencie obrotowym sięgającym 600 Nm. W przyszłym roku Volvo V40 pojawi się między innymi w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu, a w jego baku znajdzie się biodiesel.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje