Aktualności
27.05.2012

Alfa Romeo Carlo Chiti Rób co chcesz

Kilka dni temu Fiat i Mazda ogłosiły porozumienie, na mocy którego na bazie przyszłej MX-5 powstanie także mała, sportowa Alfa Romeo. Zapowiedź przedsięwzięcia, które "nie może się nie udać" to doskonała okazja do rozbudzenia wyobraźni. Jak będzie wyglądać taka Alfa? Być może podobnie do konceptu Carlo Chiti.

Carlo Chiti to wirtualny koncept autorstwa Marco Procaccini'ego, który w ten sposób upamiętnił włoskiego kierowcę i konstruktora silników, znanego najbardziej z prac w wyścigowym oddziale Alfy Romeo, w tym startów w Formule 1 w połowie lat osiemdziesiątych. Koncepcja Procaccini'ego to dwuosobowe coupe z silnikiem umieszczonym z przodu lub centralnie i napędem przekazywanym na tył.

Alfa Romeo Carlo Chiti

Gdyby CC powstała w rzeczywistości mierzyłaby 405 centymetrów długości, 183 centymetry szerokości i 125 centymetrów wysokości. Byłaby tym samym tylko o 5 centymetrów dłuższa od koncepcyjnej Alfy Romeo 4C i 3 centymetry dłuższa od obecnej MX-5. Osie miały by być rozstawione na długości 245 centymetrów.

Alfa Romeo Carlo Chiti

Na prawdziwą Alfę Romeo na bazie Mazdy z własnym silnikiem będziemy musieli poczekać jeszcze kilka lat. Produkcja nowego roadstera w fabryce w Hiroszimie ma rozpocząć się w 2015 roku. To nie jedyna Alfa, która poprawi w najbliższym czasie wizerunek marki. Już w połowie przyszłego roku w fabryce Maserati w Modenie wystartuje produkcja coupe 4C.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje