Aktualności
23.05.2012

Volkswagen Polo R WRC Street Bezczelne zachowanie

Już w przyszłym roku w serii WRC pokaże się Volkswagen z rajdowym, 300-konnym Polo, któremu rozpędzenie się do 100 km/h pochłania tylko 4,1 sekundy. Niemcy nie ukrywają, że liczą na sukcesy, które przekują się w zapotrzebowanie na drogową wersję auta. Na razie cywilne Polo R WRC jest gotowe tylko jako koncept.

Zapowiedź najmocniejszego i najszybszego Polo produkowanego przez VW pokazano podczas tegorcznego spotkania miłośników marki nad jeziorem Wörthersee w Austrii. Z zewnątrz model wyróżniał się przede wszystkim ospoilerowaniem, dyfuzorem, nowymi felgami i logotypami WRC, a pod spodem skrywał nowe zawieszenie oraz mocarne serce.

Volkswagen Polo R WRC Street

Producent przewidział dla Polo R WRC Street jednostkę TSI o pojemności dwóch litrów i mocy 220 koni mechanicznych (najmocniejsze w obecnej ofercie Polo GTI napędzane jest 1,4-litrowym TSI o mocy 180 koni mechanicznych). Więcej szczegółów Volkswagen na razie nie ujawnia. Zapowiada jedynie, że model pojawi się w sprzedaży w krótkiej serii pod koniec przyszłego roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje