Aktualności
20.05.2012

Apple iCar Tylko marzenie

Plotki o produkcji przez firmę Apple samochodu zdążyły zapuścić już brodę, a przez wielu były traktowane jedynie jako dobry żart. Jak się okazuje było w nich niemałe ziarenko prawdy, co w ostatnich dniach potwierdził jeden z członków rady nadzorczej firmy. Otóż Steve Jobs przed śmiercią marzył o zbudowaniu iSamochodu.

Projekt iCara nie wyszedł nigdy poza sferę marzeń, a Jobs nie zdążył zaprojektować swojego auta, które według członka rady nadzorczej miałoby z powodzeniem zawojować nawet połowę rynku. Pomysłów na samochód marki Apple nie brakuje za to poza samą firmą, wśród stylistów młodego pokolenia. Oto jeden z nich - iCar autorstwa Franco Grassi'ego.

Apple iCar

Projekt uzdolnionego Włocha to dwuosobowe, przewiewne coupe o kształtach i kolorach trzymających się kurczowo stylu nakreślonego przez Apple. W środku i na zewnątrz pojazd z charakterystycznym jabłkiem na masce stawia na minimalizm i sterowanie poprzez firmowe urządzenia, a do napędu najchętniej wykorzystywałby energię elektryczną.

Apple iCar

Mimo, iż pojawienie się iCara w rzeczywistości wydaje się odległą wizją, pomysły firmy Apple goszczą w samochodach coraz częściej. Mowa przede wszystkim o iPodach, iPhone'ach i iPadach, z myślą o których przygotowywane są łącza i stacje dokujące. Samo Apple opracowało również niedawno urządzenie pozwalające na obsługę swoich urządzeń bez odrywania rąk od kierownicy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje