Aktualności
13.05.2012

Jaguar XKX W strudze powietrza

Najbliższa przyszłość Jaguara to dwa zupełnie nowe modele: supercoupe na bazie konceptu C-X75 oraz mały F Type, którego pojawienie się zapowiadał koncept C-X16. Pomysłów na nowe auta marki nie brakuje również poza Jaguarem. Oto koncepcyjny XKX ze studia Skyrill, trudniącego się przede wszystkim grafiką 2D oraz modelowaniem 3D.

XKX to pierwsza wizja samochodu od zespołu z Bahrajnu. Wirtualny koncept zaprojektował duet Hussain Almossawi i Marin Myftiu, któremu przez kilka miesięcy ubiegłego roku przyświecał liczący sobie już pięćdziesiąt lat legendarny E Type. XKX nie zapatrywał się jednak zbytnio na zacnego przodka i obecną ofertę marki i poszedł stylistycznie we własnym kierunku.

Jaguar XKX

Twórcy widzieliby XKX jako następce aktualnej generacji coupe i roadstera serii XK, która jest na rynku od 2006 roku. Maszyna tej wielkości, pod której maską obecność V8 jest co najmniej obowiązkowa miałaby według Almossawi'ego i Myftiu zupełnie zmienić swoją tożsamość. XKX, gdyby tylko został zbudowany w rzeczywistości miałby dysponować napędem elektrycznym.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje