Aktualności
03.05.2012

Nissan Juke-R Niech się stanie

Szalony Juke-R, który pojawił się w akcji po raz pierwszy przed wielką publicznością w styczniu tego roku w Dubaju, spotkał się z tak wielkim zainteresowaniem, że... trafi do produkcji! Maszyna łącząca nie mające ze sobą nic wspólnego filozofie supercoupe i crossovera będzie budowana tylko na specjalne zamówienia.

Prace nad pierwszym egzemplarzem Juke-R ruszyły późnym latem ubiegłego roku. Inżynierowie europejskiego Nissana postanowili połączyć przebojowego crossovera z podwoziem wyciągniętym prosto z... coupe GT-R! Tak powstała pozbawiona wszelkich oporów maszyna z napędem na cztery koła i 3,8-litrowym V6 o mocy około 490 koni mechanicznych pod maską.

Nissan Juke-R

Samochód zbudowany wyłącznie dla zabawy powstał tylko w dwóch, prototypowych egzemplarzach (jeden z kierownicą po prawej, drugi po lewej), których budowa zajęła dwadzieścia dwa tygodnie. Każdy z nich rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 3,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 257 km/h, będąc najszybszym crossoverem świata.

Nissan Juke-R

Pierwsze zamówienia na wersję seryjną będą zbierane przez najbliższe cztery tygodnie, po których ruszy produkcja. Pierwsze trzy sztuki trafią do właścicieli pod koniec lata. Największą różnicą między nimi, a prototypami będzie fakt, iż zostaną oparte na napędzie modelu GT-R nie w specyfikacji na rok 2010, ale na rok 2012. A to oznacza co najmniej 550 koni mechanicznych!

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje