Aktualności
27.04.2012

JAC Heyue SC Konik polny

Działające od blisko pięćdziesięciu lat Jianghuai Automobile, znane bardziej jako JAC motors, na trwającą jeszcze do drugiego maja wystawę w stolicy Chin przywiozło swój pierwszy samochód sportowy. To coupe, znane dotychczas jako koncept o oznaczeniu S-11, które wejdzie na swój rodzimy rynek pod nazwą Heyue SC.

Auto pokazano oryginalnie jeszcze w 2009 roku w Pekinie pod marką Tong Jian. Od tego czasu z zewnątrz niewiele się zmieniło, ale pod spodem dopracowano je mechanicznie, dostrajając między innymi niezależne zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy. Pozbyto się również znanego z prototypu hybrydowego układ napędowego na rzecz czegoś bardziej konwencjonalnego.

JAC Heyue SC

Seryjne Heyue SC dysponuje 2,4-litrowym silnikiem benzynowym o mocy blisko 165 koni mechanicznych i momencie obrotowym prawie 220 Nm. Jednostka połączona jest z 6-stopniową, ręczną skrzynią biegów, która przenosi napęd na tylne koła (mówi się również o wariancie z napędem na obie osie). Coupe ma rozpędzać się do 205 km/h. Auto trafi na chiński rynek pod koniec roku i będzie kosztowało około 200 tysięcy yuanów (około 100k PLN).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje