Aktualności
22.04.2012

Kia Shift Zmiennokształtna

Koreańskie Hyundai Motor Group, znane w obecnej formie od 1998 roku, kiedy to połączyło marki Hyundai i Kia, z roku na rok radzi sobie coraz lepiej. Oferta firmy stale rośnie o modele, które jeszcze kilka lat temu nie miały prawa bytu i tylko wypatrywać kolejnych. A gdyby tak zechciało im się uderzyć w klasę sportowych egzotyków?

Taki właśnie pojazd rodem prosto z Korei Południowej wymyślił sobie Mohsen Khorsandi z Iranu, 21-letni student inżynierii mechanicznej z Uniwersytetu Isfahan, zafascynowany również wzornictwem przemysłowym i projektowaniem samochodów. Khorsandi osadził swoje dzieło w przyszłej ofercie marki Kia i nazwał Shift, widząc w nim wielkie możliwości i szansę nadania marce prestiżu.

Kia Shift

Wirualna Kia Shift powstała pod wpływem linii klasycznych modeli wyścigowych z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, wśród których twórca wymienia w pierwszej kolejności Porsche 917 i 908. Shift została pomyślana jako pojazd dla dwojga osób, siedzących w tandemie. Auto wyróżniałyby także łatwo zdejmowane panele nadwozia, dzięki którym na czas wyścigu można by pozbyć się zbędnych kilogramów i zbliżyć wyglądem do bolidu F1.

Kia Shift

O napędzie sportowej Kii młody twórca woli w ogóle nie wspominać i skupić się przede wszystkim na wyglądzie samochodu i możliwościach jego dowolnej zmiany. W swojej pracy Khorsandi korzystał głównie z oprogramowania CATIA V5 od Dassault Systemes oraz Shot Pro od Bunkspeed.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje