Aktualności
20.04.2012

Mercedes-Benz CSC Concept Style Coupe

Limuzyna serii CLS spod znaku Mercedes-Benza, udająca coupe, po blisko ośmiu latach od wejścia na rynek doczeka się młodszego i mniejszego brata. Jego pojawienie się zapowiada bliski wersji seryjnej koncept CSC, który pokazano ukradkiem przy okazji imprezy magazynu "Avant/Garde Diaries" w Los Angeles.

Najnowszy projekt niemieckiej marki, którego dynamiczne linie nakreślił Robert Lešnik (odpowiedzialny m.in. za obecnego VW Scirocco), mierzy sobie 4637 milimetry długości, 1891 szerokości i 1398 wysokości. Oznacza to, iż stojący na 20-calowych felgach CSC (skrót od "Concept Style Coupe") jest krótszy od modelu CLS o prawie trzydzieści centymetrów.

Mercedes-Benz Concept Style Coupe

Mercedes-Benz wyposażył swoją maszynę w 4-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy nowej generacji z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności prawie dwóch litrów. Jednostka rozwija moc dwiestu jedenastu koni mechanicznych, które dzięki dwusprzęgłowemu automatowi 7G-DCT i systemowi 4Matic przekazywane są na wszystkie cztery koła.

Mercedes-Benz Concept Style Coupe

Concept Style Coupe, pokryte lakierem o nazwie Alubeam i wyposażone w szklany, panoramiczny dach oraz systemy multimedialne Comand Online, w Los Angeles pojawiło się tylko gościnnie. Właściwa premiera auta będzie miała miejsce dwudziestego trzeciego kwietnia na salonie samochodowym w Pekinie, który dla zwykłych zwiedzających otworzy się cztery dni później i potrwa do drugiego maja.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje