Aktualności
15.04.2012

Mercedes-Benz SLK Aphelios Bystra woda

Mieszkańcy morskich czy oceanicznych głębin to temat od źródeł inspiracji stylistów kreślących nadwozia samochodowe dość odległy. Ale im nie obcy, co przed kilkoma laty pokazał choćby Mercedes-Benz niezwykle aerodynamicznym, 4-osobowym konceptem Bionic. A jeśli zapatrując się na rybę chcieć narysować supercoupe?

Na to z pozoru trudne do przełknięcia pytanie odpowiada urodzony w 1982 roku Apostol Tnokovski, który w ramach macedońskiego konkursu stylistycznego pod patronatem Mercedes-Benza zaprojektował supercoupe SLK Aphelios. Opływowe kształty wirtualnej maszyny inspirowane były ciałem pstrąga żyjącego w Jezioro Ochrydzkim, które rozdziela granica między Macedonią a Albanią.

Mercedes-Benz SLK Aphelios

Futurystyczną wizję wyznaczono kilkoma płynnymi liniami, a dla zobrazowania jej podwodnego pochodzenia pokryto ją srebrnym lakierem. Z myślą o wrażeniach wzrokowych pasażerów zaprojektowano całkowicie przeszklony dach, stanowiący z przednią i tylną szybą jedność. O warstwie technologicznej projektu Tnokovski nie fantazjuje.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje