Aktualności
06.04.2012

Fisker Atlantic Dobra karma

Amerykański Fisker Automotive, który od ubiegłego roku sprzedaje oficjalnie hybrydową Karmę, a na palecie ma również prototypy kabrioletu i kombi, przedstawił kolejną, sportową limuzynę własnego pomysłu. Modelem, który powiększy w najbliższej przyszłości ofertę marki jest zupełnie nowy, 4-drzwiowy Atlantic.

Maszyna, jawiąca się z grubsza jako zminiaturyzowana Karma, idzie pod każdym względem w ślady większego członka rodziny. Luksusowy Atlantic korzysta z silników elektrycznych i silnika spalinowego, którego zadaniem jest jedynie ładowanie litowo-jonowych baterii, a napęd przekazywany jest tylko na tylną oś lub opcjonalnie na wszystkie cztery koła.

Fisker Atlantic

Atlantic w odróżnieniu od Karmy nie korzysta z benzynowej jednostki od General Motors. Tym razem postawiono na 4-cylindrowy silnik produkcji BMW. Wszelkie detale techniczne na temat auta wielkości Audi A5 pozostają na chwilę obecną tajemnicą, a sam pojazd jest na razie tylko prototypem. Jego wejście do produkcji jest jedynie kwestią czasu, ale producent nie deklaruje nawet przybliżonego terminu.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje