Aktualności
02.04.2012

BMW i8 Spyder Magiczna mikstura

Prace nad zupełnie nową serią hybrydowych modeli BMW, sponsorowanych przez literę "i", trwają w najlepsze. Maszyny przyszłości mają wprowadzić do oferty marki rewolucję nie tylko technologiczną, ale również stylistyczną, czego przedsmak dało już coupe i8 i mieszczuch i3. Teraz czas na kolejny zwiastun - na otwarte i8 Spyder.

Wraz z pozbyciem się dachu i8 Spyder wyrzekł się również przeszklonych drzwi, które nadal unoszą się do góry, ale nie obnażają już prywatności kierowcy i pasażera tak, jak w wersji zamkniętej. Zbudowane w dużej mierze z aluminium i włókien węglowych auto mierzy 4,48 metra długości, waży 1630 kilogramów (rozkład między osiami 50:50) i oprócz dwójki osób zabiera na pokład około 100 litrów bagażu.

BMW i8 Spyder

Do napędu i8 służy silnik elektryczny o mocy 131 KM, umieszczony z przodu i 3-cylindrowy, doładowany silnik spalinowy o mocy 223 KM, który wprawia w ruch koła z tyłu. Układ ma oferować do 354 koni mechanicznych i 550 niutonometrów, co pozwoli na rozpędzenie się do 100 km/h w okrągłe pięć sekund. Elastyczność w zakresie 80-120 km/h na sięgać tylko czterech sekund. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

BMW i8 Spyder

Średni apetyt i8 Spydera na paliwo według obowiązujących, europejskich norm ma sięgać tylko trzech litrów na 100 kilometrów. Nie uruchamiając silnika spalinowego będziemy w stanie pokonać do 30 kilometrów, a ładowanie baterii z domowego gniazdka ma zajmować tylko jedną godzinę i czterdzieści pięć minut.

BMW i8 Spyder

Koncepcyjne BMW i8 Spyder zadebiutuje podczas tegorocznego Beijing International Automotive Exhibition, którego bramy otworzą się dla zwiedzających 27 kwietnia. Pierwsze, seryjne modele marki spod znaku "i" mielibyśmy zobaczyć już w przyszłym roku. Od grudnia ubiegłego roku coupe i8 można oglądać na srebrnym ekranie w kinowym hicie "Mission: Impossible - Ghost Protocol".

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje