Aktualności
01.04.2012

Opel Enigma Więzy rodzinne

Oczekiwane od dawna coupe Opla wielkości modelu Insignia pozostaje ciągle odległym marzeniem, którego ziszczenie się wydaje się coraz bardziej mgliste. Ale innych coupe w palecie koncernu General Motors, do którego od 1929 roku należy niemiecka marka, ciągle nie brakuje. Co by było, gdyby Oplowi pozwolono wykorzystać jedno z nich?

Na to pytanie odpowiada David Cardoso, którego znamy już między innymi z wirtualnych konceptów: włoskiego SUV'a Lamborghini Conquisto, niewielkiego coupe Fiat Primo oraz propozycji wskrzeszenia Renault Alpine. Tym razem Cardoso wymyślił sobie coupe imieniem Enigma, które miałoby bazować na... Chevrolecie Camaro!

Opel Enigma

Stylista pomyślał swoje dzieło jako 4-osobowe coupe, które nie powinno być rozważane jako Insignia w nadwoziu coupe, ale zupełnie nowa Calibra, która z 4-drzwiową limuzyną nie ma nic wspólnego. W tylnej części nadwozia starał się nawiązać do Insignii, która w najmocniejszej wersji silnikowej oferuje 325 KM, a przód i profil inspirował najnowszą Astrą GTC i konceptem Flextreme GT/E, który pokazano w 2010 roku.

Opel Enigma

O silnikach Cardoso nie wspomina, ale fakt oparcia pojazdu o podwozie prosto z Camaro daje wielkie pole do popisu. Oferta amerykańskiego muscle zaczyna się obecnie od 327-konnego V6 w podstawowej wersji, a kończy na aż 588 koniach mechanicznych z 6,2-litrowej, widlastej ósemki w Camaro ZL1.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje