Aktualności
16.03.2012

Bertone Nuccio Pluskwa milenijna

Studio karoseryjne Bertone obchodzi w tym roku swoją okrągłą, 100 rocznicę istnienia. W maju przypada również 40 rocznica śmierci jego założyciela, Giovanni'ego Bertone. Od roku 1950 rodzinną firmą kierował jego syn, Giuseppe, znany bardziej jako "Nuccio". Takie imię nadano również najnowszemu konceptowi spod znaku Bertone.

Futurystyczne, sportowe Nuccio stara się łączyć w jednym ciele elementy zaczerpnięte z najbardziej znanych i rozpoznawalnych pojazdów zaprojektowanych w Bertone. Te najbardziej oczywiste to Alfa Romeo Carabo z 1968 roku, dwa lata młodsza, kosmiczna Lancia Stratos Zero oraz klasyczny Lamborghini Countach z roku 1971.

Bertone Nuccio

Koncept, zaprojektowany przez zespół pod okiem Mike'a Robinsona, mierzy sobie 480 centymetrów długości, 195 centymetrów szerokości i 122 centymetry wysokości. Do napędu służy umieszczone centralnie V8 o pojemności 4,3 litrów i mocy 480 koni mechanicznych. Tylnej szyby nie ma w ogóle. W jej miejscu w środku znalazł się 26-calowy wyświetlacz LCD, który pokazuje obraz z kamery z tyłu. Berlinetta jest w pełni funkcjonalna, ale jej osiągami twórcy niestety się nie chwalą.

Bertone Nuccio

Bertone Nuccio można oglądać na żywo na trwającym jeszcze tylko do niedzieli salonie samochodowym w Genewie. W kwietniu koncept pojawi się na wystawie w Pekinie, a w maju uświetni oficjalną wystawę w Museo Nazionale dell'Automobile w Turynie z okazji 100-lecia Bertone. Latem pojawi się również na Concorso Italiano w Laguna Seca, a we wrześniu na Florence Uniques Special Ones, które w całości będzie dedykowane rocznicy Bertone.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje