Aktualności
14.03.2012

GTA Spano Wyśniony sen

Hiszpańskie GTA Motor, któremu od kilku lat śni się produkcja supercoupe z najwyższej półki, dopięło w końcu swego. Model o nazwie Spano, którego pierwszy prototyp pokazano prawie trzy wiosny temu, zadebiutował w ostatnich dniach w Genewie w wersji ostatecznej, gotowej do sprzedaży na całym świecie.

Seryjne Spano od prototypu odróżnia się przede wszystkim projektem nadwozia, w którym pojawiły się nowe wloty powietrza z przodu i z boków, nowa przednia maska, system otwierania drzwi, lusterka boczne oraz większy dyfuzor wieńczący ostrzej narysowany tył. Supercoupe budowane jest z włókien węglowych, Kevlaru i stopów tytanu i waży niespełna 1350 kilogramów.

GTA Spano

Spano porusza się dzięki umieszczonemu centralnie, doładowanemu V10 o pojemności aż 8,3 litrów. Silnik rozwija 960 Nm i 831 KM, których dostępność może być regulowana w zakresie od 450 KM w górę. Napęd ląduje na tyle poprzez sekwencyjną skrzynię o siedmiu biegach. Sprint od zera do 100 km/h na zajmować zaledwie 2,9 sekund, a prędkość maksymalna przekraczać 350 km/h.

GTA Spano

GTA buduje już pierwsze egzemplarze, które mają trafić do właścicieli jeszcze przed końcem tego roku. Producent nie zdradza jeszcze, ile będzie kosztować przyjemność posiadania jednego z nich. Produkcja ma być ograniczona do zaledwie 99 sztuk. Pierwszą można oglądać na salonie w Genewie, który potrwa jeszcze tylko do 18 marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje