Aktualności
13.03.2012

Hyundai I-Oniq Nowe możliwości

Styliści i inżynierowie Hyundai'a pracują już intensywnie nad zupełnie nową generacją modeli koncernu, która oddzieli się grubą krechą od tych oferowanych obecnie. Możliwy kierunek ich rozwoju prezentuje sportowy koncept I-Oniq, który występuje w roli gwiazdy stoiska marki na trwającej właśnie wystawie w Genewie.

I-Oniq to wizja hybrydowego, sportowego hatchbacka niedalekiej przyszłości, wykorzystującego do napędu przede wszystkim elektryczność. Na długości 4,43 metrów pojazd mieści czterech pasażerów, jeden silnik elektryczny i jeden silnik spalinowy, który produkuje skromne 61 KM i służy wyłącznie do ładowania zestawu litowo-jonowych baterii.

Hyundai I-Oniq

Jednostka elektryczna rozwija 109 koni mechanicznych i pozwala na bezszelestne pokonanie 120 kilometrów. Po załączeniu 1-litrowego, 3-cylindrowego spalacza benzyny zasięg wzrasta do 700 kilometrów. W tym trybie emisja dwutlenku węgla sięga tylko 45 granów na każdy przejechany kilometr. Podobne rozwiązania możemy zobaczyć w seryjnych Hyundai'ach za kilka lat.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje