Aktualności
09.03.2012

Alfa Romeo Disco Volante Bliskie spotkanie trzeciego stopnia

Carrozzeria Touring Superleggera dokładnie w 60 urodziny słynnego "Latającego Spodka" spod znaku Alfy Romeo przygotowała jego współczesną wersję. Nowa, sportowa berlinetta powstała na bazie 8C cieszy oko, obiecuje znakomite osiągi i czeka na pierwsze osoby chcące uświetnić jej obecnością swoją kolekcję.

Oryginalna Alfa Romeo C 52, zwana ze względu na swoje kształty Disco Volante (z włoskiego "latający spodek"), pojawiła się w 1952 roku. Auto z myślą o wyścigach przygotowano wspólnie ze studiem Touring na bazie modelu 1900, wyposażając je w 2-litrowy silnik o mocy około 160 KM, który pozwalał na rozwinięcie grubo przeszło 200 km/h. W sumie zbudowano tylko trzy sztuki - jedno coupe i dwa dość znacznie różniące się między sobą spidery.

Alfa Romeo Disco Volante

Współczesna, narysowana zadziorną kresą Disco Volante ma bazować na sprawdzonej 8C Competizione, z całym układem napędowym, elektryką i elektroniką. Tym samym do dyspozycji będziemy mieli 4,7-litrowe V8 o pokaźnej mocy 450 KM i momencie obrotowym 470 Nm, sekwencyjną skrzynię biegów z łopatkami przy kierownicy i niezależne zawieszenie, oparte na podwójnych wahaczach. Napęd będzie przekazywany oczywiście tylko na tylną oś.

Alfa Romeo Disco Volante

W środku mają mieścić się tylko dwie osoby, około 200 litrów bagażu i 88 litrów paliwa. W stosunku do bazowej 8C "Latający Spodek" miałby znacząco schudnąć, ale konkretnych wartości Touring nie podaje. Na obowiązkowym ogumieniu Pirelli PZero Rosso coupe miałoby rozwijać prędkość 100 km/h w około 4,2 sekundy i rozpędzać się do jakiś 292 km/h (dane szacunkowe).

Alfa Romeo Disco Volante

Disco Volante, którą można oglądać na trwającym do 18 marca salonie samochodowym w Genwie, niestety nie jeździ, nie jest również wykończona w środku - to tylko model w skali 1:1. Carrozzeria Touring Superleggera zbiera w tej chwili chętnych do wejścia w posiadanie auta, które w obliczu odpowiedniego zainteresowania mogłoby powstać w ograniczonej liczbie kolekcjonerskich egzemplarzy. Po dostarczeniu 8C jako bazy budowa auta trwałaby osiem miesięcy. Wnętrze modyfikowano by tylko na życzenie właścicieli.

Skomentuj na forumUdostępnij