Aktualności
08.03.2012

AC 378 GT Zagato Afrykański łącznik

Afrykańskie coupe Perana Z-One, którego nadwozie powstało w studiu Zagato, po kilku latach testów i kilku false startach jest o krok od wejścia do produkcji seryjnej. Na rynku nie pojawi się jednak pod taką nazwą. Odświeży za to ofertę działającego już od 111 lat, angielskiego AC Cars, które dało początek słynnej Cobrze.

Nowy model, oznaczony jako 378 GT od pojemności silnika wyrażonej w calach sześciennych, to nie pierwsze spotkanie AC i włoskiego, istniejącego od 93 lat Zagato. Już w 1957 roku powstała wyścigowa berlinetta Ace Bristol Zagato, która obok nowego modelu pojawi się w tym roku na konkursie elegancji w Pebble Beach.

AC 378 GT Zagato

Nowe GT napędzane jest 6,2-litrowym V8 od General Motors, które wydziela 440 koni mechanicznych i 583 niutonometry. Silnik współpracuje z ręczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach i wprawia w ruch tylne koła. Ważąca 1465 kilogramów maszyna ma rozpędzać się do 100 km/h w niespełna cztery sekundy i rozwijać prawie 300 km/h.

AC 378 GT Zagato

AC 378 GT Zagato będzie produkowane z kierownicą po prawej lub lewej stronie w fabryce w Port Elizabeth w RPA. Dotychczas pojazd powstał w blisko przedprodukcyjnych egzemplarzach, a pierwsze seryjne sztuki mają pojawić się u właścicieli w drugiej połowie tego roku. W Wielkiej Brytanii model będzie kosztował 90 tysięcy funtów, w Niemczech 110 tysięcy euro (obecnie prawie 460 tysięcy złotych). W planach jest również roadster.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje