Aktualności
03.03.2012

Mini Countryman John Cooper Works

Największy z modeli w całej ofercie marki Mini doczekał się najmocniejszej wersji silnikowej, sygnowanej tradycyjnie przez John Cooper Works. To już szósty pojazd tego typu w palecie koncernu. W salonach sprzedaży zobaczymy go jesienią, a pierwszy raz na żywo pojawi się w przyszłym tygodniu na wystawie w Genewie.

Do napędu Countrymana JCW posłuży opracowana na nowo, turbodoładowana, benzynowa jednostka o pojemności 1,6 litra. Silnik będzie rozwijał 218 koni mechanicznych i 280 niutonometrów, a w trybie overboost okrągłe 300 Nm. W standardzie otrzymamy ręczną skrzynię biegów, a w opcji po raz pierwszy w samochodzie JCW pojawi się 6-stopniowy automat.

Mini Countryman John Cooper Works

Napęd poprzez standardowy system All4 będzie przekazywany na wszystkie cztery koła. Rozpędzenie się do 100 km/h będzie zajmowało tylko siedem sekund, a prędkość maksymalna sięgnie 225 km/h. Średnie zużycie paliwa z ręczną skrzynią biegów ma sięgać 7,2 litrów na 100 kilometrów. Automat będzie o 0,8 litra bardziej łapczywy.

Mini Countryman John Cooper Works

Na pokładzie auta pojawią się również sportowe fotele i kierownica, nowe zegary pokładowe, poprawiający aerodynamikę body kit, sportowe zawieszenie i wydech, felgi w rozmiarze 18 lub 19 cali, kontrola stabilności i za dopłatą dwukolorowe malowanie nadwozia (dach i lusterka w czerwieni Chili Red).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje