Aktualności
02.03.2012

Jaguar XF Sportbrake Przestrzeń woła

Jaguar poszerza swoje pole działania i przedstawia najbardziej przestronny pojazd w swojej aktualnej ofercie, do którego odniesień, poza modelem X-Type, próżno szukać w przeszłości marki. Mowa o nowej wersji nadwoziowej luksusowego XF, którą okazuje się być... kombi Sportbrake, które na rynek wejdzie w połowie lata.

W porównaniu do limuzyny XF Sportbrake urósł tylko o 5 milimetrów na długość i przytył o niecałe 70 kilogramów, zachowując tą samą sztywność podwozia. Z tyłu dzięki wyżej poprowadzonej linii dachu przybyło 48 milimetrów przestrzeni nad głowami pasażerów. Nowe jest tylne, pneumatyczne zawieszenie z systemem samopoziomowania.

Jaguar XF Sportbrake

Samochód w standardowej konfiguracji oferuje przestrzeń bagażową wielkości 550 litrów, która po złożeniu tylnej kanapy wzrasta do 1675 litrów. Z bagażnikiem wiąże się między innymi dodatkowe oświetlenie, podział na mniejsze sekcje oraz system "miękkiego" zamykania drzwi, eliminujący użycie wobec nich zbyt wielkiej siły.

Jaguar XF Sportbrake

Na chwilę obecną Jaguar deklaruje, że XF Sportbrake dostępny będzie z jednym z dwóch silników wysokoprężnych, które połączone będą z 8-stopniowym automatem, przekazującym napęd na tył. Silniki te to rzędowa, 4-cylindrowa jednostka o pojemności 2,2 litrów i mocy 190 KM oraz widlasta, 6-cylindrowa o pojemności 3 litrów, mocy 211-275 KM i momencie obrotowym 450-600 Nm.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje