Aktualności
28.02.2012

Roding Roadster Wybuchowy temperament

Jedną z mniejszych, ale nie koniecznie mniej znaczących, premier zbliżającego się salonu samochodowego w Genewie będzie pierwszy model niemieckiego Roding Automobile. Firma w swoim debiucie postawi na lekkiego, nowoczesnego roadstera ze sprawdzonym silnikiem, gwarantującym dostęp do odpowiednich pokładów mocy.

Niewielkich rozmiarów Roadster zbudowany będzie na podwoziu z włókien węglowych, połączonym z aluminiowymi ramami z przodu i z tyłu oraz niezależnym zawieszeniu. Ważące 950 kilogramów auto z twardym, zdejmowanym dachem będzie wykorzystywało rzędowy, 6-cylindrowy silnik produkcji BMW z doładowaniem, którego miejscem pracy będzie przestrzeń między tylną osią, a oparciami kierowcy i pasażera.

Roding Roadster

Jednostka napędowa będzie produkowała 320 KM i 450 Nm, które poprzez ręczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu w zakresie do 40% będą wyprowadzane będą na tylną oś. O osiągach auta, nad którym prace ruszyły latem 2007 roku, twórcy na razie nie wspominają. Premiera maszyny, gruntownie przeprojektowanej w stosunku do zeszłorocznego Roadstera 23, już na początku przyszłego miesiąca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje