Aktualności
25.02.2012

Citroen DS4 Racing Ognista krew

Co może powstać gdy za samochód osobowy zabierze się zespół Citroen Racing, mający na koncie siedem tytułów mistrza świata w rajdach samochodowych? Z pewnością nic pospolitego, a w przypadku zupełnie nowego, stylowego DS4 z "Racing" w nazwie maszyna przełamująca kolejne bariery technologiczne w historii marki.

Sportowy kompakt, który już na początku marca pojawi się na salonie samochodowym w Genewie jako koncept, będzie dysponował 1,6-litrowym silnikiem benzynowym z doładowaniem. Jednostka ta będzie generowała rekordową dla drogowych Citroenów moc 256 koni mechanicznych - w przeliczeniu 160 KM z jednego litra. Osiągi DS4 Racing? Ten temat Francuzi odkładają na później.

Citroen DS4 Racing

Poza wielkim zapasem mocy zadziorna maszyna będzie wyróżniała się nowym lakierem nadwozia (dach w innym kolorze), zmniejszonym o 35 milimetrów prześwitem, zwiększonym rozstawem kół z przodu i z tyłu o odpowiednio 55 i 75 milimetrów, nowym układem hamulcowym z tarczami o średnicy 380 milimetrów z przodu i nowymi felgami o średnicy 19 cali z ogumieniem w rozmiarze 235/40.

Citroen DS4 Racing

Najważniejsze zmiany stylistyczne nadwozia obejmą karbonowe elementy, jak dyfuzor, przedni splitter i poszerzone nadkola. Samochód ma też uspokajać ekologów: emisja dwutlenku węgla to skromne 155 gramów na kilometr. Premiera na salonie samochodowym w Genewie, który dla zwiedzających będzie otwarty do 8 do 18 marca (w dniach 6-7 marca dni prasowe).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje