Aktualności
23.02.2012

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse Mania prędkości

Po sprzedaniu ostatniej sztuki Veyrona w zamkniętym nadwoziu Bugatti ma do zgryzienia ciężki orzech w postaci znalezienia chętnych na otwartego Grand Sporta. Na razie wykupiono tylko jedną trzecią z puli 150 sztuk, a reszta nie kwapi się z ruszeniem w świat. Na taki stan rzeczy zupełnie nowy Vitesse długo nie pozwoli.

Grand Sport Vitesse to lubujący się w promieniach Słońca, podmuchach wiatru i dźwięku silnika odpowiednik Veyrona Super Sport, który z wynikiem 431 km/h dzierży tytuł najszybszego, seryjnie produkowanego samochodu świata. Maszyna dysponuje tym samym, 8-litrowym W16 z czterema powiększonymi turbinami, które wyciskają aż 1200 KM i 1500 Nm, lądujące jak zawsze na wszystkich czterech kołach.

Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse

Vitesse korzysta również z niektórych, opracowanych wcześniej zmian w aerodynamice i wzmocnionego podwozia. O jego detalach technicznych i osiągach, a szczególnie ograniczeniu prędkości maksymalnej w obliczu braku dachu, producent póki co nie wspomina. Vitesse będzie wliczony do limitowanej serii 150 sztuk Grand Sporta, co oznacza, iż może powstać maksymalnie w blisko 100 egzemplarzach. Premiera już w pierwszych dniach marca na osiemdziesiątym drugim, międzynarodowym salonie samochodowym w Genewie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje