Aktualności
21.02.2012

Savage Rivale GTR Wykrzyknik

Holenderskie Savage Rivale, któremu trzy lata temu popełniło się luksusowe supercoupe i kabriolet w jednej osobie Roadyacht GTS, pokaże się w tym roku z kolejnej strony. Tym razem maszyna, która w dalszym ciągu pozostaje prototypem, wcieli się w rolę samochodu wyścigowego. Wersja GTR zadebiutuje już w połowie kwietnia.

Do napędu nowego Savage Rivale GTR będzie wykorzystywane umieszczone centralnie V8 o pojemności 6,2 litrów, które w zależności od konfiguracji będzie generowało od 700 do 800 koni mechanicznych i co najmniej 780 niutonometrów. To co najmniej 30 koni mechanicznych i 50 niutonometrów więcej, niż w wersji przeznaczonej do poruszania się po drogach publicznych.

Savage Rivale GTR

GTR ma ważyć zaledwie 1030 kilogramów, czego efektem będą zaledwie 2,8 sekundy potrzebne na rozpędzenie się do stu kilometrów na godzinę i prędkość maksymalna przekraczająca 360 km/h. Auto będzie korzystało m.in. z ręcznej skrzyni biegów o sześciu przełożeniach, układu hamulcowego Brembo, kubełkowych foteli z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa Recaro i regulowanego zawieszenia.

Savage Rivale GTR

Holendrzy zaprezentują swoje dzieło po raz pierwszy podczas tegorocznego Top Marques Monaco, które odbędzie się w dniach od dziewiętnastego do dwudziestego drugiego kwietnia. Planowana produkcja modelu GTR to zaledwie sześćdziesiąt dziewięć egzemplarzy. Każdy z nich ma kosztować co najmniej 141 tysięcy euro, nie wliczając podatku VAT (obecnie ponad 590 tysięcy złotych).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje