Aktualności
20.02.2012

Aston Martin V8 Vantage Wieczny student

Rodzina modeli Vantage spod znaku Aston Martina powiększy się w tym roku o drogowe, limitowane do zaledwie 150 sztuk V12 Zagato, ale na tym nowości się nie skończą. Serię poprawek przejdzie jednocześnie najtańsze V8 Vantage, które po raz ostatni próbowało sobie radzić z upływem czasu jeszcze w 2008 roku.

Udoskonalenia modelu na rok 2012 obejmą kilka kluczowych podzespołów mechanicznych oraz niewielkie zmiany w wyglądzie i aerodynamice, inspirowane mocniejszym Vantage S i limitowanym Vantage N400. Z zewnątrz będzie to przede wszystkim nowy zderzak z przodu ze splitterem i większym wlotem powietrza, dyfuzor z tyłu oraz muskularniejsze progi.

Aston Martin V8 Vantage

Największą nowością od strony technicznej będzie opcjonalna, 7-stopniowa, automatyczna przekładnia SportShift II, która zastąpi 6-stopniowy mechanizm pierwszej generacji. Listę zmian uzupełnia szybszy układ kierownicy, większe tarcze hamulcowe (z przodu 360 milimetrów), system Hill Start Assist, pomagający przy ruszaniu pod górkę i szersze o 10 milimetrów ogumienie.

Aston Martin V8 Vantage

Pod maską coupe i kabrioletu, których dotyczą wszystkie poprawki, znajdziemy dobrze znane V8 o pojemności 4,7 litrów, wydzielające 426 koni mechanicznych, które w standardzie poprzez ręczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach bądą lądowały na tylnych kołach. Premiera już za dwa tygodnie podczas osiemdziesiątego drugiego, międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie, który dla zwykłych zjadaczy chleba otworzy się ósmego marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje