Aktualności
18.02.2012

Peugeot 208 GTi Chroniony immunitetem

Słynny 205 GTi, który zachwycał pod koniec lat osiemdziesiątych i do dzisiaj uważany jest za jednego z najważniejszych przedstawicieli gatunku, już wkrótce doczeka się kolejnego prawnuka. Tym razem będzie on nosił ósemkę w nazwie i skrywał się asekuracyjnie pod peleryną konceptu, którą powinien zrzucić za kilka miesięcy.

Nowy, charakterny Peugeot zostanie ozdobiony chromowanymi końcówkami wydechu, ospoilerowaniem dolnej części nadwozia, spoilerem na dachu, logotypami ze szczotkowanego aluminium i flagą Francji, która pokryje dolny pas grilla. Dla poprawienia prowadzenia rozstaw kół z przodu i z tyłu zwiększono o 36 milimetrów, a z przodu zamontowano tarcze hamulcowe o średnicy 302 milimetrów.

Peugeot 208 GTi

Koncepcyjny 208 GTi będzie korzystał z 1,6-litrowej jednostki THP 200, znanej już z modelu RCZ. Silnik o mocy okrągłych 200 koni mechanicznych będzie współpracował z 6-stopniową, ręczną skrzynią biegów. O osiągach auta Peugeot dyplomatycznie milczy. Na żywo będzie można je zobaczyć już w marcu na salonie samochodowym w Genewie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje