Aktualności
17.02.2012

Renault Twingo RS Małe radości

Nowa generacja Twingo, którą pokazano światu jesienią ubiegłego roku, nie musiała długo czekać na zainteresowanie ze strony oddziały Renault Sport. W ojczystej Francji wersja RS wejdzie do sprzedaży już za kilka dni, a na pozostałych rynkach pojawi się z pierwszymi dniami wiosny. Autko będzie od razu dostępne także w stylowym wcieleniu Gordini.

Twingo RS w nowym wcieleniu będzie napędzane tym samym silnikiem, co poprzednio z identycznymi parametrami. Mowa o wolnossącej, benzynowej, 16-zaworowej jednostce o pojemności 1,6 litra, mocy 133 koni mechanicznych i momencie obrotowym 160 niutonometrów. Postęp widoczny jest jedynie w kategorii spalani i emisji dwutlenku węgla, które udało się zmniejszyć o około trzy procent. Średnie zużycie paliwa ma teraz sięgać 6,5 litrów na 100 kilometrów.

Renault Twingo RS

Auto, uzbrojone w elementy inspirowane Formułą 1, jak dyfuzor, spoiler na dachu i nieodłączna "półka" w przednim zderzaku, wyposażone będzie między innymi w system telemetryczny, tarcze hamulcowe o średnicy 280 milimetrów z przodu i 240 milimetrów z tyłu oraz opcjonalnie w zawieszenie Cup, obniżone o cztery milimetry. Za dopłatą dostaniemy również nowe felgi, czarne lusterka boczne i specjalne malowanie niektórych elementów nadwozia.

Renault Twingo RS Gordini

Wersja Gordini będzie wyróżniała się przede wszystkim 17-calowymi felgami, skórzaną tapicerką, automatyczną klimatyzacją i malowaniem nadwozia z dwoma pasami. Zapisy na oba auta ruszają we Francji już 20 lutego. Cena wraz z podatkiem VAT za zwykłe Twingo RS to 16,9 tysięcy euro, a za RS Gordini to 18,1 tysięcy euro (aktualnie odpowiednio 71 i 76 tysięcy PLN). Auto będzie dostępne łącznie na 20 rynkach, na których pojawi się w połowie marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje