Aktualności
15.02.2012

Kia Track'ster Okaz zdrowia

Kia zastanawia się nad powiększeniem rodziny Soul o pozbawiony jednej pary drzwi pojazd o sportowym charakterze, który mógłby zagrozić przede wszystkim najmocniejszym Mini. Na razie to tylko marzenia, ale całkiem realne. Pierwszy koncept już jeździ. Nazywa się Track'ster i można go oglądać na trwającej właśnie wystawie w Chicago.

Auto stylizowane na twardziela stoi na specjalnie dla niego zaprojektowanych felgach K1 od HRE o rozmiarze 19 cali, na które założono sportowe ogumienie Michelin Pilot Sport PS2. W stosunku do seryjnego kompaktu Soul rozstaw osi zwiększono do 257 centymetrów, czyli o blisko 2,5 cm. Powiększono również tarcze hamulcowe od Brembo, w które z przodu na średnicy 355 centymetrów wgryzają się 6-tłoczkowe zaciski.

Kia Track'ster

Z Track'stera nie sam wygląd i modyfikacje podwozia czynią twardą sztukę. Pod maską auta znalazł się doładowany, 2-litrowy silnik o czterech cylindrach w rzędzie, który dysponuję mocą o blisko dwie trzecie większą, niż w Soulu. Galop 250 mechanicznych rumaków kierowany jest przy udziale elektroniki poprzez ręczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach na wszystkie cztery koła.

Kia Track'ster

Kia deklaruje, iż co do konceptu nie ma w tej chwili większych planów. Jednocześnie przyznaje, iż entuzjazm, jaki towarzyszył jego projektowaniu w kalifornijskim centrum stylistycznym marki pozwala na poważnie zadać pytanie czy nie wyrośnie z niego coś więcej.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje