Aktualności
15.02.2012

Hyundai Elantra Coupe Przejęcie inicjatywy

Hyundai powiększa swoją ofertę o kolejne coupe. Tym razem jest nią pojazd ze sportowym zacięciem oparty na kompaktowej Elantrze, który pojawi się w sprzedaży na pierwszych rynkach już wiosną. Samochód jest trzecim z kolei modelem powstałym w ramach planu 7/11, zakładającego wypuszczenie 7 nowych aut w 11 miesięcy.

Elantra Coupe mierzy sobie prawie 454 centymetry długości, stoi na 17-calowych kołach i waży 1220 kilogramów. Na wyposażeniu auta znajdą się w standardzie systemy Vehicle Stability Management (VSM), ESC (Electronic Stability Control), TCS (Traction Control System), ABS oraz EBD (Electronic Brake-force Distribution), a silnik będzie uzbrojony między innymi w system zmiennych faz rozrządu D-CVVT (Dual Continuously Variable Valve Timing).

Hyundai Elantra Coupe

Do napędu służy 1,8-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 150 koni mechanicznych i momencie obrotowym 178 niutonometrów, który poprzez ręczną skrzynię biegów ląduje na tylnej osi (w opcji dostępny automat). W USA w niektórych stanach, przede wszystkim Kalifornii, auto z nieco gorszymi parametrami będzie dostępne jako spełniające normy emisji spalin PZEV (Partial Zero Emission Vehicle). W trasie model ma spalać 40 mpg - niecałe 5,9 l/100km.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje