Aktualności
14.02.2012

Alfa Romeo Disco Volante Niezidentyfikowany obiekt jeżdżący

Czy to żart? Ależ skąd. Czy to powód do śmiechu? Też nie. Raczej do szerokiego uśmiechu. Otóż Carrozzeria Touring Superleggera przygotowuje na marcowy salon samochodowy w Genewie współczesną interpretację słynnego "Latającego Spodka" spod znaku Alfy Romeo, który w tym roku obchodzi swoje sześćdziesiąte urodziny.

Disco Volante dwudziestego pierwszego wieku, promowana na razie jedynie szkicem, będzie bazowała na mechanizmach z 8C Competizione z 450-konną, widlastą ósemką umieszczoną z przodu w roli głównej. Z limitowanego coupe zostanie zachowane prawie całe podwozie, które zostanie ukryte pod nowym nadwoziem z ręcznie formowanych paneli z aluminium z elementami z włókien węglowych.

Alfa Romeo Disco Volante

Orygnalna Alfa Romoe C 52, zwana ze względu na swoje kształty Disco Volante (z włoskiego "latający spodek"), pojawiła się w 1952 roku. Auto z myślą o wyścigach przygotowano wspólnie ze studiem Touring na bazie modelu 1900, wyposażając je w 2-litrowy silnik o mocy około 160 koni mechanicznych, który pozwalał znacznie przekroczyć 200 km/h. W sumie zbudowano tylko trzy sztuki - jedno coupe i dwa różnie spidery.

Alfa Romeo C 52 Disco Volante

Model, który zobaczymy już w przyszłym miesiącu będzie jedynie statycznym okazem pokazowym. Jak zapewnia Touring Superleggera na tym się nie skończy. Nowa Disco Volante ma być skierowana do produkcji w bliżej nieokreślonej liczbie egzemplarzy. Salon samochodowy w Genewie będzie w tym roku otwarty dla zwiedzających w dniach od 8 do 18 marca.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje