Aktualności
12.02.2012

Ferrari Aliante Start meta

Jeśli w obecnej ofercie marki Ferrari komuś brakuje czegoś o naprawdę szalonym wyglądzie będzie musiał najpewniej zmagać się ze swoimi bólami aż do pojawienia się następcy Enzo, który być może wypłynie już w tym roku. Ale już teraz może sięgnąć po wizje z jednego z konkursów stylistycznych. Odważne Aliante to jedna z nich.

Wirtualny projekt, o którym mowa powstał w ramach zeszłorocznego Ferrari World Design Contest, w którym wzięli udział trzej studenci z turyńskiego Istituto Europeo di Design: Daniel Soriano, Arun Kumar oraz Magnus Grettve. Według ich pomysłu Maranello powinno w najbliższej przyszłości wydać na świat ekstremalnego roadstera, łączącego w sobie świat Formuły 1 i drogowych grand tourerów.

Ferrari Aliante

Futurystyczna maszyna zaplanowana jedynie dla dwojga została zaprojektowana wokół centralnie umieszczonego silnika, a źródłem jej inspiracji było klasyczne F40 oraz rozchwytywana obecnie przez klientów 458 Italia. Według twórców oprócz silnika spalinowego na pokładzie Aliante powinna znaleźć się również jednostka elektryczna, ale w szczegóły się nie wgłębiają.

Ferrari Aliante

Ostatnim tego typu samochodem w rodzinie Ferrari było F50 ze zdejmowanym dachem i 521-konnym silnikiem V12, sięgającym korzeniami Formuły 1, które zadebiutowało w 1995 roku. Maszyna na rozpędzenie się do 100 km/h potrzebowała niespełna czterech sekund, a jej produkcja była ograniczona do zaledwie 349 egzemplarzy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje