Aktualności
09.02.2012

Aston Martin V12 Zagato Gotowy do produkcji

Już za kilka dni Aston Martin pokaże światu kolekcjonerską perełkę w postaci gotowego do produkcji seryjnej coupe V12 Zagato. Debiut auta, które pojawi się również na salonie samochodowym w Genewie, zaplanowano dość nietypowo: na młody, ale zwiększający z każdym rokiem swoje znaczenie konkurs elegancji w... Kuwejcie.

Kształty V12 Zagato, nakreślone w duchu włoskiego studia Zagato, znamy już od maja ubiegłego roku, kiedy to jako wyścigowy koncept zadebiutował na konkursie elegancji Villa d'Este. W czerwcu dwa egzemplarze, o przydomkach Zig i Zag, wystąpiły w 24-godzinnym maratonie na północnej pętli Nuerburgringu. Dwa tygodnie później ogłoszono wejście pojazdu do produkcji. I oto jest.

Aston Martin V12 Zagato

Wersja seryjna od zeszłorocznego konceptu nie różni się prawie wcale. Przyciąga wzrok felgami o takim samym wzorze, wybrzuszeniami dachu i nową kratą wlotu powietrza z przodu. Z tyłu inaczej zaaranżowano końcówki wydechu i dyfuzor, a pakiet aerodynamiczny uzupełniono niewielkim skrzydłem na klapie bagażnika. Pojawiło się również luksusowe, obszyte skórą wnętrze, o którym w samochodzie wyścigowym nie mogło być mowy.

Aston Martin V12 Zagato

Produkcja V12 Zagato z silnikiem o mocy 517 KM i momencie 570 Nm wystartuje w trzecim kwartale tego roku. Nadwozie auta będzie składane z ręcznie formowanych paneli z aluminium oraz z elementów z włókien węglowych. Samochód będzie dostępny w czterech kolorach (Scintilla Silver, Alloro Green, Alba Blue i Diavolo Red). Powstanie tylko 150 egzemplarzy, każdy w cenie 330 tysięcy funtów plus podatki. Obecnie to blisko dwa miliony złotych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje