Aktualności
08.02.2012

Ford Shelby GT500 Convertible Wyraz bliskoznaczny

Fordowskie Special Vehicle Team świętuję w tym roku swoje okrągłe, dwudzieste urodziny. Przy tej okazji koncern przedstawia nowe Shelby GT500 w wersji pozbawionej dachu. Coupe poznaliśmy już w ubiegłym roku, a kabriolet dziedziczy po nim wszystko to, co najlepsze... z pewnymi ograniczeniami. Model zadebiutuje na wystawie w Chicago.

Shelby GT500 Convertible, przyozdobiony tabliczkami przypominającymi o rocznicy powstania SVT, będzie mógł pochwalić się przede wszystkim doładowanym V8 o pojemności 5,8 litrów, regulowanymi elektronicznie amortyzatorami Bilstein (w zestawie Performance Package) i nowym układem hamulcowym od Brembo z sześciotłoczkowymi zaciskami z przodu.

Ford Shelby GT500 Convertible

Mocarne V8 wydziela maksymalnie 659 koni mechanicznych i 813 niutonometrów, które lądują tylko na tylnej osi. Coupe testowano z powodzeniem przy prędkościach znacznie przekraczających 325 km/h, ale kabriolet będzie fabrycznie ograniczony do skromnych 250 km/h. Bardziej szczegółowymi osiągami obu wersji Ford się jeszcze niestety nie chwali.

Ford Shelby GT500 Convertible

Z zestawem Performance Package nowe GT500 ma być aż o 3,5 sekundy szybsze na Sebring International Raceway od poprzedniej generacji, a jego osiągi można jeszcze poprawić, zamawiając zestaw Track Package. Obejmuje on m.in. nową chłodnicę oleju, chłodnicę mechanizmu różnicowego i chłodnicę skrzyni biegów, zwiększające przede wszystkim żywotność wszystkich mechanizmów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje