Aktualności
06.02.2012

Red Bull RB8 Narzędzie mistrza

Zespół Red Bull Racing odsłonił dziś maszynę, którą będzie w tym roku startował aktualny, dwukrotny mistrz świata Formuły 1, Sebastian Vettel. W minionym sezonie drużyna wygrała aż dwanaście z dziewiętnastu eliminacji, sięgając po drugi z rzędu, mistrzowski tytuł konstruktorów. Czy w tym roku pozostanie również poza zasięgiem konkurencji?

RB8, podobnie jak pokazany kilka dni temu bolid Ferrari, odznacza się "schodkowym" nosem, który koresponduje z nowym regulaminem, ograniczającym wysokość tej części nadwozia. Nowe przepisy to również nowe rozwiązania konstrukcji układu wydechowego, ale o rewolucji nie ma mowy. RB8 to już czwarta ewolucja bolidu Red Bulla, który debiutował 2009 roku pod postacią RB5.

Red Bull RB8

Oprócz najmłodszego, podwójnego mistrza świata w historii Formuły 1 samochód poprowadzi również Mark Webber, który startuje w F1 od sezonu 2002. Pierwszy tegoroczny wyścig Formuły 1 odbędzie się osiemnastego marca. Będzie nim Grand Prix Australii. Na cały sezon ma złożyć się dwadzieścia eliminacji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje