Aktualności
03.02.2012

Ferrari F2012 Sen zimowy

Na dzień dzisiejszy Ferrari zaplanowało premierę swojego nowego bolidu Formuły 1. Niestety intensywne opady śniegu, który przykrył zakłady marki i tor Fiorano, spowodowały, iż pojazd zadebiutuje dopiero podczas testów na pętli Jerez w Hiszpanii w przyszłym tygodniu. Dziś Włosi opublikowali jedynie jego zdjęcia.

Nowa maszyna nosi oznaczenie F2012 i już na pierwszy rzut oka odróżnia się od zeszłorocznej schodkowym nosem, który związany jest z nowym regulaminem i przepisową wysokością przedniej części pojazdu. W rzeczywistości gruntownie zmodernizowano całe nadwozie, nowe jest tylne i przednie zawieszenie na drążkach ciągnących, wydech, mocowania skrzyni biegów i silnika, a także elektronika sterującą pracą jednostki napędowej. Tajemnicą pozostaje tył bolidu, który na zdjęciach w znacznym stopniu zasłonięto.

Ferrari F2012

Silnik F2012 to modyfikowane 2,4-litrowe V8 typu 056, które służyło w ubiegłym sezonie i które ma wytrzymywać teraz średnio trzy wyścigi. Motor o 32 zaworach waży około 95 kilogramów, karmi się paliwem Shell V-Power i wspomagany jest systemem odzyskiwania energii kinetycznej (KERS). Cały samochód z wszystkimi płynami i kierowcą na pokładzie waży 640 kilogramów.

Ferrari F2012

Pięćdziesiąty ósmy bolid F1 w historii Ferrari poprowadzi ta sama ekipa, co rok temu: Fernando Alonso, mistrz świata z 2005 i 2006 roku oraz Felipe Massa, wicemistrz z roku 2008. Pierwszy tegoroczny wyścig Formuły 1 odbędzie się osiemnastego marca. Będzie nim Grand Prix Australii. Na cały sezon ma złożyć się dwadzieścia eliminacji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje