Aktualności
02.02.2012

BMW X6 M Szczypta nowości

W ostatnich dniach BMW serii X6 przeszło bardzo subtelną kurację odmładzającą, sprowadzającą się właściwie tylko do detali. Poprawki modelu, który debiutował ponad cztery lata temu, objęły również jego najmocniejszą wersję silnikową, sygnowaną przez oddział M. Także w jej przypadku obeszło się bez rewolucji.

X6, które znalazło dotychczas 150 tysięcy nabywców, na rok 2012 otrzymało: nowy grill, nowe lampy z tyłu, lampy przeciwmgielne w nowej pozycji, opcjonalne, adaptacyjne reflektory z przodu w technologii LED, nowy wzór felg oraz nowe kolory lakierów i tapicerek. W Niemczech oferowana będzie również specjalnie wykończona i wyposażona wersja M Sport Edition na 20-calowych obręczach.

BMW X6 M

Wszystkie nowości tyczą się także X6 M, w którym również nie pokuszono się o większe poprawki. Maszynę napędza niezmiennie podwójnie doładowane V8 o pojemności 4,4 litrów, mocy aż 555 koni mechanicznych i momencie obrotowym 680 niutonometrów. Pojazd ważący prawie 2,4 tony rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,7 sekundy i spala średnio prawie 14 litrów paliwa na 100 kilometrów drogi.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje