Aktualności
01.02.2012

McLaren MP4-27 Uśmiech do kamery

Czas zbrojenia się przed nowym sezonem Formuły 1 dobiega końca i pora zaprezentować oręż do walki na torze. Kilka dni temu pierwsze zdjęcia swojego bolidu pokazał zespół Caterham, a w dniu dzisiejszym dokonano uroczystego odsłonięcia bolidu jednego z faworytów. Mowa o maszynie ze stajni brytyjskiego Vodafone McLaren Mercedes.

Nowy bolid ekipy z Woking otrzymał kolejne w rzędzie oznaczenie MP4-27. Pojazd, który z zewnątrz przypomina bardzo zeszłoroczny, stoi na gruntownie zmodyfikowanym podwoziu, korzysta z 2,4-litrowego V8 Mercedesa i systemu KERS. Zmiany w aerodynamice, obejmujące między innymi boczne wloty powietrza w kształcie litery U i węższy tył, związane są z nowymi regulacjami tyczącymi się wydechu. Na ich mocy bolid będzie miał nieco mniej docisku, niż rok temu.

McLaren MP4-27

W zespole McLarena wystąpią ci sami kierowcy rodem z Wielkiej Brytanii, co w minionym sezonie: Lewis Hamilton, mistrz świata z 2008 roku oraz Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Kierowcy jak i zespół zapowiadają ostrą walkę o kolejne tytuły. W przypadku McLarena, który był aż dwanaście razy mistrzem świata konstruktorów, wyczekiwanie na kolejny tytuł trwa od sezonu 1998.

McLaren MP4-27

Największymi konkurentami McLarena w walce o mistrzostwo będą zespoły Ferrari i Red Bulla, który w ubiegłym roku był bezkonkurencyjny, zgarniając tytuł mistrza kierowców i konstruktorów. Oba zespoły pokażą swoje samochody już w tym tygodniu. Pierwszy tegoroczny wyścig Formuły 1 odbędzie się 18 marca. Będzie nim Grand Prix Australii.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje