Aktualności
31.01.2012

Huet Brothers Coupe Odmiana przez osoby

Holenderski zakład Huet Brothers, który dał się poznać prawie pięć lat temu sportowym speedsterem w stylu retro, pracuje nad nowym samochodem. Tym razem będzie to coupe. W kwestii stylu model w dalszym ciągu będzie wierny wzorcom z połowy ubiegłego stulecia, ale w środku skryje nowoczesne materiały i technologie.

Twórcy przewidują aż trzy warianty Coupe: podstawową wersję dla gentlemanów na zwykłe drogi i długie podróże, wersję RR, która łączyłaby w sobie samochód drogowy i wyścigowy (Road Race) oraz wersję wyścigową (Race). Każda z nich byłaby budowana w dużej mierze z włokiem węglowych, przyspieszała do 100 km/h w niespełna sześć sekund i w najlepszym przypadku pozwalała na przejechanie na jednym tankowaniu do 1200 kilometrów.

Huet Brothers Coupe Race

Wersja wyścigowa z nadwoziem w całości z włókien węglowych będzie napędzana 3-litrowym, 6-cylindrowym silnikiem od BMW o mocy 330 KM i momencie obrotowym 450 Nm. Poprzez ręczną skrzynię biegów o sześciu przełożeniach moc będzie lądowała tylko na tylnej osi. Ważące 980 kilogramów auto z potężnym ospoilerowaniem będzie rozpędzało się do 100 km/h w 3,5 sekundy. HB przewiduje również pozbawiony elementów zwiększających docisk aerodynamiczny wariant GT4, który będzie 20 kilogramów cięższy i 0,1 sekundy wolniejszy.

Huet Brothers Coupe

Konstruktorzy nie zdradzają jeszcze specyfikacji drogowych modeli, przyznając jedynie, iż również one będą korzystały z silników i układów przeniesienia napędu prosto z modeli ze znaczkiem M ze stajni BMW. W tej chwili firma stale poszukuje nowych inwestorów, którzy wprowadziliby do firmy odpowiednią gotówkę, pozwalającą na przeniesienie się do nowej placówki i uruchomienie produkcji większej ilości samochodów.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje