Aktualności
25.01.2012

UPD Vittoria Dorównać gwiazdom

We Włoszech rodzi się kolejne supercoupe, które zbiera właśnie potencjalnych inwestorów na salonie samochodowym w Katarze. Za projektem, który nosi imię Vittoria stoi Umberto Palermo. Młody stylista pracował wcześniej w studiu I.DE.A. gdzie miał okazję przyłożyć rękę do konceptów Sofia i Era. Nowy projekt to pierwsze dzieło pod własnym szyldem - UP Design.

Vittora liczy sobie około 4,75 metrów długości, 1,96 metrów szerokości i 1,25 metrów wysokości, ucieleśniając ideę nowoczesnego gran turismo tylko dla kierowcy i pasażera. Obecny, futurystyczny kształt nadwozia z nietypowymi, otwieranymi ku przodowi wzdłuż auta drzwiami, to punkt wyjściowy, który może ulec jeszcze znaczącym modyfikacjom. Projekt wnętrza dopiero powstaje.

UPD Vittoria

Do napędu pojazdu ma posłużyć spalinowe, umieszczone z przodu, V8, które będzie współpracować z silnikiem elektrycznym, zlokalizowanym przy tylnej osi i systemem odzyskiwania energii kinetycznej. W efekcie będziemy mieli do czynienia z samochodem z napędem na wszystkie cztery koła, który będzie mógł pracować tylko w trybie elektrycznym (napęd tylko na tył i zasięg do 30 kilometrów), tylko w trybie spalinowym lub jako hybryda.

UPD Vittoria

Docelowo samochód ma ważyć niespełna 1750 kilogramów i odznaczać się rozkładem masy w wysokości 47 procent na przód oraz 53 na tył. Maksymalna moc auta ma sięgać 450 koni mechanicznych. Silnik elektryczny będzie produkował do 80 KM, a jednostka spalinowa o pojemności 4,2 litrów maksymalnie 400 KM i 475 Nm. W trybie hybrydowym prędkość maksymalna ma sięgać 315 km/h. Napęd będzie przekazywany poprzez automatyczną skrzynię biegów.

UPD Vittoria

Vittoria powstała na razie jedynie jako model w pełnej skali, a poza budową prototypu prowadzone są już prace nad uruchomieniem niewielkiej produkcji seryjnej. Nad układem napędowym auta pracuje włoskie Vehicle Engineering and Design, a w projekcie uczestniczy również turyńskie Landra (elementy nadwozia i wnętrza) i Adler Group (prace produkcyjne i inżynierskie).

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje