Aktualności
23.01.2012

Tikt Corvette Tripple X Mocny wycisk

Tunerzy z całego świata od dziesiątek lat udowadniają, iż potencjał drzemiący w Corvette jest nie do wyczerpania, a amerykańska maszyna cieszy się stałą popularnością, która przyciąga regularnie nowe siły. W ostatnich tygodniach pojazd wylądował w niemieckim Tikt, operującym od prawie 13 lat podzespołami samochodowymi nastawionymi na mocny wycisk.

Efektem spotkania niemieckiej myśli technicznej z amerykańskimi wynalazkami jest coupe Tripple X, bazujące na namolniejszej Corvette ZR1. W formie fabrycznej ZR1 dysponuje 6,2-litrowym V8 o mocy 647 KM i momencie obrotowym 818 Nm. W wyniku zabiegów tunera coupe przeobraża się w besię, której środowiskiem naturalnym jest tor wyścigowy.

Tikt Corvette Tripple X

Z zewnątrz maszynę zdobi body kit z nowymi progami, zderzakami i wielkim skrzydłem z włókien węglowych. Tu i ówdzie pojawiły się także nowe otwory, ułatwiające przepływ powietrza. Prześwit z tyłu zmniejszono o 30 mm, z przodu o 50 mm, a w każdym z rogów znalazły się nowe felgi Zerra Ultralight Evo 2, wraz z którymi spadła masa nieresorowana.

Tikt Corvette Tripple X

Najważniejszy punkt Tripple X to oczywiście silnik, który przeszedł gruntowną modyfikację od poszczególnych podzespołów począwszy, a na układach chłodzenia i wydechu skończywszy. W sumie otrzymujemy aż 770 koni mechanicznych i 910 niutonometrów, które ku przerażeniu pary ogumienia lądują tylko na tylnej osi. O osiągach maszyny twórcy milczą.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje