Aktualności
22.01.2012

Alfa Romeo Giulia GTA Rajski owoc

Wszystko wskazuje na to, że Giulii, której wygląd ciągle nie do końca odpowiada prezesowi Fiata, możemy doczekać się dopiero na początku 2014 roku i dziura po 159 jeszcze długo nie będzie wypełniona. Czas oczekiwania można sobie umilić sięgając po wizje modelu, których nie brakuje. Jedna z nich pod imieniem Giulia widzi rasowe coupe wielkości 8C.

Model, o którym mowa i który powinien zaciekawić każdego Alfisti to wirtualna Giulia GTA autorstwa Vincenta Montreuila. Skrót GTA odnosi się oczywiście do Gran Turismo Alleggerita, czyli "lekkiego GT", a sam projekt odnosi się do wyścigowych modeli Alfy Romeo, w tym pierwszej Giulii, które pod oznaczeniami GTA budowano na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Alfa Romeo Giulia GTA

Giulia GTA w komputerowej wizji Francuza to dwuosobowe coupe z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem przenoszonym na tył, świętujące 100-lecie działalności Alfy Romeo. W zamyśle twórcy pojazd miałby ważyć zaledwie 800 kilogramów i oferował okrągłe 200 koni mechanicznych, czyli mniej więcej tyle, ile Włosi obiecują w związku z 4C, która ma pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje