Aktualności
21.01.2012

Chevrolet Tru 140S Eliksir młodości

Chevrolet zapatruje się na wprowadzenie do oferty niewielkich coupe, adresowanych do kierowców poniżej trzydziestego roku życia. Swoje aspiracje deklaruje konceptami dwóch modeli, które dzielą z sobą serce, ale różnią się pomysłem na jego zabudowę i wykorzystanie. Jeden z nich to wyglądający na wskroś nowocześnie Tru 140S.

Koncepcyjne coupe mierzy nieco ponad 4,5 metrów długości i na pokład zabiera cztery osoby. Auto postawiono na 21-calowych, chromowanych felgach. Gdyby było dane mu trafić do produkcji miałoby kosztować niewiele więcej, jak 20 tysięcy dolarów i spalać średnio na autostradzie do 40 mph (niecałe 5,9 l/100km).

Chevrolet Tru 140S

Do napędu 140R użyto 4-cylindrową, 1,4-litrową jednostkę Ecotec z systemem start/stop oraz układem odzyskiwania energii kinetycznej. Jednostka rozwija dzięki doładowaniu maksymalną moc 150 KM i moment obrotowy 200 Nm, które lądują tylko na przedniej osi. Silnik można połączyć z ręczną lub automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach.

Chevrolet Tru 140S

Tru 140R debiutuje na trwającym właśnie North American International Auto Show w Detroit obok bardziej stonowanego Code 130R z tym samym silnikiem, ale zupełnie innym nadwoziem i napędem na tył. W najbliższych miesiącach oba modele ruszą po wystawach na terenie USA w celu zbadania reakcji potencjalnych nabywców. Jeśli odzew będzie duży będą miały szansę trafić do produkcji.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje