Aktualności
17.01.2012

Honda Accord Coupe Dziewiąte wrota

Japończycy zapowiadają nową generację modelu Accord, który na rynkach całego świata obecny jest od przeszło trzydziestu pięciu lat. Dziewiąte wcielenie auta ma odznaczać się długą listą nowinek technologicznych i nowymi silnikami. Wersję seryjną poznamy jesienią, teraz Honda prezentuje koncept stylowego coupe.

Koncepcyjny Accord Coupe, stojący na 20-calowych felgach, nie zwiastuje rewolucji w stylistyce modelu - pojazd zachowa obecny styl, który zostanie tylko zauważalnie unowocześniony. Honda obiecuje, iż wersja seryjna nie ulegnie wielkim zmianom, za to sedan osiądzie na podwoziu ze skróconym rozstawem osi i otrzyma bardziej kompaktowe nadwozie.

Honda Accord Coupe

Nowe wcielenie Hondy Accord ma oferować aż trzy nowe wersje napędowe, w tym 2,4-litrową z bezpośrednim wtryskiem paliwa o mocy około 185 KM i przekładnią CVT oraz hybrydy z silnikiem elektrycznym o mocy 163 KM. W przypadku 3,5-litrowego silnika V6 otrzymamy nową, automatyczną skrzynię o sześciu biegach.

Honda Accord Coupe

W tym roku Accord obchodzi swoje trzydzieste szóste urodziny i 30-lecie produkcji na terenie USA, gdzie samochód znalazł przeszło jedenaście milionów nabywców. Najmocniejszy wariant ósmej generacji korzysta z widlastej szóstki o mocy 272 koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje