Aktualności
16.01.2012

Smart For-Us Jakby nie swój

Damiler przy okazji każdego większego salonu samochodowego nie daje nam zapomnieć o Smarcie, którego od czasu do czasu można zauważyć wciśniętego w najbardziej ciasne zakamarki polskich miast. Nie inaczej jest przy okazji trwającej właśnie wystawy w Detroit. Oczom amerykańskiej publiczności ukazał się tam Smart, któremu zachciało się zostać... pick-up'em!

Budowa pojazdu tego typu na bazie auta, które seryjnie mierzy zaledwie 2,7 metrów długości to nie lada wyzwanie. Twórcom konceptu For-Us, bo o nim właśnie mowa, to zadanie prawie się udało. Model urósł do 3,55 metrów długości, a na pokład poza kierowcą i pasażerem może zabrać dwa specjalnie zaprojektowane rowery... po odłączeniu kół z przodu i wysunięciu podłogi przedziału bagażowego.

Smart For-Us

W porównaniu do seryjnego Smarta rozstaw osi zwiększono o 613 milimetrów do 2,48 metrów, a rozstaw kół o 50 mm. Długość przestrzeni ładunkowej po wysunięciu 28-centrymetrowego wydłużenia może sięgać 900 mm. W przewiewnym wnętrzu znalazło się miejsce na akcenty z polerowanego aluminium, a miejsce lusterka wstecznego przejął smartphone, który będzie łączyć się z kamerą z tyłu pojazdu.

Smart For-Us

For-Us zgodnie z ostatnimi trendami brzydzi się paliwem i spalinami. Jego układ napędowy bazuje na rozwiązaniach z elektrycznego Smarta ForTwo, który wejdzie do sprzedaży na wiosnę tego roku. Główną rolę ogrywa tu silnik o mocy 55 kW i momencie obrotowym 130 Nm, które pozwalają rozpędzić się do przeszło 120 km/h. Pojemność paczki litowo-jonowych baterii sięga 17,6 kWh.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje