Aktualności
15.01.2012

Mazda MX-5 Iai Zbroja samuraja

W ostatnich tygodniach rosyjscy przedstawiciele Mazdy oraz Moskiewska Akademia Sztuki Przemysłowej i Stosowanej imienia Strogonowa wyłonili najciekawsze projekty w ramach konkursu stylistycznego na jeden z przyszłych modeli marki. Z inspirującego przedsięwzięcia wyszła zwycięsko wizja jednego z wariantów MX-5, najpopularniejszego roadstera świata.

Główną nagrodę w konkursie zgarnęła Mazda MX-5 Iai, którą zaprojektowali Vladimir i Alexey Komarov. Młode talenty w futurystycznym aucie chciały połączyć nowoczesność z japońskimi tradycjami, inspirując kształty pojazdu liniami ostrza katany. Stąd też liczne cięcia nadwozia pod ostrymi kątami i dbałość o lekką formę sylwetki jako całości.

Mazda MX-5 Iai

Iai pomyślano jako dwuosobowe, przeszklone coupe, w którym funkcję drzwi spełnia rozsuwana w dwie strony kopuła - odniesienie do ostrza chowanego w pochwie. Tym samym kierowca miałby czuć się niczym samuraj. W jego ręce trafiłoby lekkie, wykonane pieczołowicie przez ręce specjalistów, a nie ramiona maszyn auto sportowe przecinające nitkę każdej drogi z chirurgiczną dokładnością.

Mazda MX-5 Iai

Twórcy zadowoleni z efektu końcowego nie wspominają ani słowa o układzie napędowym wirtualnego auta. Sądząc jednak po założeniach projektu nie potrzeba by wiele więcej, niż oferuje aktualnie produkowane MX-5, czyli 2-litrowy silnik benzynowy o mocy stu sześćdziesięciu koni mechanicznych.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje