Aktualności
14.01.2012

Acura NSX Silna wola

Przyjście na świat spadkobiercy słynnej Hondy NSX, której produkcję zakończono prawie siedem lat temu, to już tylko kwestia czasu. Po anulowaniu poprzedniego projektu Japończycy mają zupełnie nowy. W formie wielce obiecującego konceptu przedstawili go na trwającym właśnie salonie samochodowym w Detroit.

Zapowiedź NSX nowej generacji zaprezentowano pod luksusową marką Acura, pod którą w USA występowała pierwsza generacja modelu. Coupe pod futurystycznym nadwoziem o długości 4,33 metrów będzie skrywało hybrydowy układ napędowy, którego centralne miejsce zajmie spalinowe V6, oczywiście wyposażone w obowiązkowy system zmiennych faz rozrządu VTEC.

Acura NSX

Hybrydowy układ SH-AWD (Super Handling All Wheel Drive) obejmie również elektryczną jednostkę sterującą rozdziałem momentu obrotowego, połączoną ze skrzynią biegów oraz dwa silniki elektryczne umieszczone przy przednich kołach. Honda nie ujawnia jeszcze żadnych, nawet prognozowanych, danych technicznych, ale nieoficjalnie wiadomo, iż w sumie pojazd ma dysponować mocą ponad 400 KM.

Acura NSX

Odpowiedzialność za doprowadzenie projektu nowej NSX do produkcji seryjnej spocznie na placówce Honda R&D Americas w Ohio, która powstała w 1985 roku i od tamtego czasu opracowała 24 modele. Wszystkie prace mają zająć maksymalnie trzy lata i auto ma pojawić się na rynku najpóźniej w 2015 roku. W przeciwieństwie do oryginalnej NSX, którą w latach 1990-2005 produkowano tylko w Japonii, nowa NSX będzie budowana w stanie Ohio, w którym Honda ma dwie fabryki o zdolności budowy 680 tysięcy samochodów osobowych rocznie.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje