Aktualności
14.01.2012

Chevrolet Corvette 427 Convertible Pozycja do kolekcji

Corvette szóstej generacji macha nam na pożegnanie. W ostatnim roku swej produkcji, który zbiega się z 60 urodzinami modelu, auto pojawi się w limitowanej, otwartej wersji oraz ze specjalnym, rocznicowym wykończeniem i oznakowaniem. Kolekcjonerski kabriolet w rozmiarze 427 cali sześciennych to najszybsze, seryjne Corvette tego typu w historii.

Specjalne Corvette 427 Convertible łączy w sobie elementy z modelu Z06 oraz ZR1, tworząc mieszankę wysokiego pożądania. Do napędu auta służy 7-litrowe V8 serii LS7, z którego paruje 513 koni mechanicznych i 637 niutonometrów. Wszystko to ląduje na tylną oś poprzez ręczną skrzynię biegów, bez możliwości wyboru innego mechanizmu.

Chevrolet Corvette 427 Convertible

427 korzysta z elementów zawieszenia z Z06 oraz adaptacyjnych amortyzatorów (Magnetic Selective Ride Control). W standardzie 19-calowe felgi ze stopów lekkich z przodu i 20-calowe z tyłu, wszystkie standardowo z gumami Michelin PS2. W zestawie również karbonowe elementy nadwozia i konstrukcji, obniżające masę własną do 1522 kilogramów: maska silnika, zderzaki, panele podłogowe oraz ospoilerowanie.

Chevrolet Corvette 427 Convertible

Rocznicowy zestaw "60th Anniversary Package", dostępny dla wszystkich Corvette z aktualnego rocznika, obejmie przede wszystkim biały lakier nadwozia, błękitną, skórzaną tapicerkę, niebieski dach dla kabrioletów, tylny spoiler w stylu ZE1, pomalowane na szaro zaciski hamulcowe oraz wszędobylskie logosy przypominające o dacie narodzin pierwszego Corvette.

Chevrolet Corvette 427 Convertible

Corvette 427 Convertible będzie rozpędzało się do 60 mph w jakieś 3,8 sekundy i rozwijało prędkość maksymalną ponad 305 km/h. Ćwiartkę mili połyka w 11,8 sekund. Pierwsza sztuka zostanie wystawiona na aukcji Barrett-Jackson'a w Scottsdale już 21 stycznia. Dochód ze sprzedaży samochodu zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje