Aktualności
13.01.2012

Toyota TES-ERA EV Gniazdko elektryczne

Na japońskim festiwalu tuningu pod tytułem Tokyo Auto Salon, który dla zwykłych zjadaczy chleba będzie otwarty w sobotę i niedzielę, pojawi się aż dziewięć nowym pomysłów na modele ze stajni Toyota. Na czele reprezentacji będą stały pakiety dla najnowszego GT 86, a największą nowością w tym towarzystwie będzie coupe TES-ERA.

Model GT 86 będzie reprezentował stylistyczny pakiet Modelista, zestaw modyfikacji Performance Line (zawieszenie, wydech, nadwozie, wnętrze) od Toyota Racing Development oraz wyścigowy FT-86 od Gazoo Racing, który w ubiegłym roku pojawił się w 24-godzinnym maratonie na Nordschleife. Małe iQ pojawi się w 129-konnej wersji od Gazoo Racing i MN. Ten sam zespół pokaże także 180-konny koncept Vitz Turbo, bazujący na nowym Yarisie.

Toyota TES-ERA EV

Na drugim końcu skali znajdzie się TES-ERA EV właśnie, przygotowane przez Toyota Engineering Society. Budowa tego futurystycznego, elektrycznego auta rozpoczęła się w marcu minionego roku, a pracował nam nim zespół około 20 osób. Pojazd mierzy 3,91 metrów długości, waży 1150 kilogramów i napędzany jest silnikiem o mocy 167 KM i momencie obrotowym 335 Nm. Energia elektryczne przechowywana jest w bateriach o pojemności 15,7 kWh.

Toyota 2000GT Solar EV

TES-ERA EV to nie jedyna, elektryczna Toyota, która zjawi się na wystawie w Tokio. Obok niej zostanie pokazane również klasyczne coupe 2000 GT, zmodyfikowane przez członków Toyota Auto Fan Club w pojazd zasilany... energią słoneczną (panele słoneczne umieszczono na masce z przodu). Jego silnik rozwija około 160 koni mechanicznych mocy i pozwala rozpędzić się do okolic 200 km/h.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje