Aktualności
13.01.2012

Lincoln MKZ Nowa sztuka

Lincoln, luksusowa marka należąca od prawie 90 lat do rodziny Forda, poszukuje swojej nowej tożsamości. Na wystawie North American International Auto Show w Detroit koncern prezentuje koncepcyjną limuzynę MKZ, która zapowiada nie tylko nową linię modelową, ale zupełnie nowy wizerunek całej firmy, nad którym pracowano od kilkunastu miesięcy.

W amerykańskich salonach sprzedaży nowy MKZ ma pojawić się w drugiej połowie tego roku i niewiele różnić od konceptu. Przy jego projektowaniu styliści czerpali natchnienie między innymi z modelu Lincoln-Zephyr z 1938 roku, na wzór którego zaprojektowano osłonę chłodnicy. W maszynie znalazły się również tylne światła w technologii LED i przeszklony dach.

Lincoln MKZ

W środku mieszczą się cztery osoby w otoczeniu skóry, drewna i aluminium. Nowością jest sterowanie automatyczną skrzynią biegów za pomocą przycisku w konsoli środkowej i 10,1-calowy wyświetlacz przed kierowcą (na środku 8-calowe, dotykowe LCD). W zestawie opiekującym się pasażerami znajdziemy m.in. kontrolę trakcji (Lincoln Drive Control) oraz adaptacyjne zawieszenie (Continuously Controlled Damping).

Lincoln MKZ

Koncepcyjny MKZ został zbudowany na nowym podwoziu, które przystosowane jest do silników umieszczonych z przodu i napędu przekazywanego tylko na przód lub na wszystkie cztery koła. Za nowy wizerunek marki, którego pierwszym elementem będzie właśnie MKZ, odpowiada młody zespół specjalistów, który Lincoln zbudował w ciągu ostatnich 14 miesięcy.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje