Aktualności
13.01.2012

Lola-Drayson B12/69EV Formuła elektryczna

Wydaje się, że pojawienie się większej liczby hybryd i samochodów elektrycznych na trasie maratonu Le Mans i serii wyścigowych noszących nazwę słynnej francuskiej miejscowości to tylko kwestia czasu. Jeden z tego typu wynalazków, zapowiadających nadejście nowej, debiutuje na rozpoczętej właśnie wystawie Autosport International w Birmingham.

Mowa o wspólnym przedsięwzięciu renomowanego Lola Group oraz Drayson Racing Technologies - prototypie Le Mas o napędzie elektrycznym i oznaczeniu B12/69EV. Na czele DRT stoi Lord Paul Drayson, pełniący swego czasu funkcję Ministra Nauki, a obecnie między innymi prezydent angielskiego Motorsport Industry Association. W roku 2009 i 2010 samochody w barwach Drayson Racing brały udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, bez większych sukcesów.

Lola-Drayson B12/69EV

Bliższe szczegóły techniczne modelu B12/69EV pozostają na chwilę obecną tajemnicą, a do wiadomości publicznej twórcy podają tylko jedną, najbardziej działającą na wyobraźnię liczbę - moc. Dzięki silnikom elektrycznym przy każdym z kół jej sumaryczna wartość przekroczy 850 koni mechanicznych, bo ma uczynić Lolę najszybszych samochodem na torze.

Lola-Drayson B12/69EV

Ścigacz nowej ery wystartuje w przyszłym roku w inauguracyjnym sezonie nowej Formuły E, regulowanej przez FIA. Jak sama nazwa wskazuje będą w niej startowały wyłącznie samochody o napędzie elektrycznym. Lista producentów, którzy będą mieli szansę wystartować w zawodach ma wyklarować się w połowie marca tego roku. Cały sezon ma liczyć około 8 eliminacji, w których będą brały udział 24 maszyny.

Skomentuj na forum
Ostatnie wiadomości Prezentacje